Inkubator Pomysłów Międzynarodowych

Chcesz zrealizować projekt i poszukujesz międzynarodowego konsorcjum? Zgłoś go za pomocą dostępnego formularza, a my znajdziemy dla Ciebie najodpowiedniejszych partnerów projektowych. Szczegóły w sekcji „Znajdź partnera do projektu”

Chcesz przedyskutować pomysł i zdecydować, czy istnieje możliwość jego współfinansowania ze środków Unii Europejskiej? Zapraszamy na spotkanie. Szczegóły w sekcji „Mam pomysł na projekt”

Chcesz otrzymać oferty od zagranicznych podmiotów zapraszające do udziału w przygotowywanych projektach międzynarodowych? Szczegóły znajdziesz w sekcji „Dołącz do bazy zainteresowanych współpracą międzynarodową”.

Znajdź partnera do projektu

Aby ułatwić znalezienie partnerów do projektu międzynarodowego, poniżej zamieszczamy wzór formularza stanowiącego krótki opis zaplanowanego przedsięwzięcia. Jeśli masz skonkretyzowany pomysł na projekt i potrzebujesz wsparcia przy kompletowaniu konsorcjum wypełnij wszystkie pola załączonego formularza.

Pobierz – formularz – klik

Wypełniony formularz prześlij na adres: projekty.miedzynarodowe@lodzkie.pl

Twoja propozycja zostanie przekazana podmiotom z innych regionów europejskich odpowiadających wskazanym przez Ciebie kryteriom.

Mam pomysł na projekt

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami ds. projektów międzynarodowych, z którymi można indywidualnie przedyskutować pomysł na projekt, zasięgnąć porady jak prawidłowo wypełnić wniosek o dofinansowanie, znaleźć odpowiednią, sprawdzoną instytucję partnerską z innych krajów UE, porozmawiać o realizacji zaakceptowanego już projektu, bądź o ogólnych zasadach finansowania projektów.

Konsultacje

Z konsultantem regionalnym można przedyskutować pomysł na projekt, dowiedzieć się jakie są możliwości i zasady jego finansowania.
U konsultanta można zasięgnąć porady dotyczącej prawidłowego wypełnienia wniosku o dofinansowanie bądź zasad finansowania projektu, oraz uzyskać bezpośrednią pomoc w rejestracji organizacji w systemie EU_LOGIN (dawne European Commission Authentication Service – ECAS) oraz w Portalu Uczestnika i systemie URF (Unique Registration Facility) aby otrzymać niezbędny dla przeprowadzenia procesu rejestracji numer identyfikacyjny – PIC (Personal Identification Code).

Pobierz i wypełnij formularz – klik

Wypełniony formularz prześlij na adres: projekty.miedzynarodowe@lodzkie.pl

Dołącz do bazy zainteresowanych współpracą międzynarodową

Szeroka współpraca z podmiotami zagranicznymi, reprezentowanymi głównie przez regiony europejskie powoduje, iż systematycznie otrzymujemy oferty partnerskie. Są to zarówno zaproszenia do przystąpienia do istniejącego konsorcjum jak i do udziału w przygotowaniu wspólnego międzynarodowego projektu.

Zadaniem Wydziału Projektów Międzynarodowych jest łączenie potencjalnych partnerów projektowych i pomoc przy przygotowaniu wniosku o dofinansowanie.

W tym celu na bieżąco aktualizujemy bazę podmiotów z województwa łódzkiego, zainteresowanych współpracą międzynarodową.

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas oferty dotyczące projektów międzynarodowych wypełnij formularz.

Pobierz formularz – klik

Wypełniony formularz prześlij na adres: projekty.miedzynarodowe@lodzkie.pl

Spotkania informacyjne

Jedną z podejmowanych przez Biuro aktywności jest także organizacja spotkań informacyjnych. Konsultanci będą realizować otwarte spotkania informacyjne, powiedzą jakie są cele i priorytety różnych projektów międzynarodowych, jak wygląda struktura poszczególnych programów, jakościowe kryteria oceny wniosków, zasady oraz cykl realizacji projektów, a także zasady finansowania działań. Ponadto przedstawią techniczne kwestie związane z wypełnieniem wniosków, obsługą systemu URF i EU_LOGIN i formularzy międzynarodowych projektów.