Wystawa CAMPING – PL 12-26/09/2017

Wernisaż wystawy - 18/09/2017, godz. 18:00-21:00. Lodzkie House - Square Marie-Louise 2, Bruksela

CAMPING-PL

CAMPING-PL to trzecia wystawa realizowana w ramach cyklu art-in-the-box, organizowana pod szyldem BRUSSELS DESIGN SEPTEMBER , którego tegorocznym motywem przewodnim jest biżuteria.
Konstrukcja ekspozycyjna została zaprojektowana specjalnie na ten cel. Koncepcja zakłada wbudowanie w fasadę budynku Domu Łódzkiego w Brukseli boxu przypominającego kształtem namiot, zbudowanego w taki sposób, aby przedmioty w nim prezentowane były widoczne zarówno od wewnątrz budynku, jak i z zewnątrz, od strony przestrzeni publicznej. Do budowy boxu użyte zostaną elementy konstrukcyjne dostarczone przez firmy z branży budowlanej z województwa łódzkiego.

W ramach wystawy design z regionu łódzkiego zaprezentuje się poprzez elementy biżuterii autorstwa artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Będzie to biżuteria unikatowa, tworzona z niekonwencjonalnych materiałów i dla wyjątkowego odbiorcy – biżuteria dla hipsterów, camperów i innych miłośników nowoczesnego designu. Wśród autorów prac znajdą się między innymi: Sergiusz Kuchczyński, Anna Kanicka i Katarzyna Wójcik.

Sergiusz Kuchczyński – Studia w latach 1994 – 1999 w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. W roku 1999 uzyskał dyplom z wyróżnieniem z ubioru w Pracowni prof. Aleksandry Pukaczewskiej, malarstwa w Pracowni prof. Jerzego Kudukisa, z aneksem z biżuterii w Pracowni prof. Andrzeja Szadkowskiego. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora, a obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Biżuterii i jest Prodziekanem Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Laureat konkursów: „Złota Nitka” w 2000 roku „ Oskary Mody” w 2003 Twórczość w zakresie biżuterii i ubioru.
Biżuteria artystyczna w Polsce

Anna Kanicka – (ur. w 1986 r.), projektowaniem biżuterii zajmuje się od 2002 roku. Studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Innowacyjnych Obiektów do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu oraz Biżuterii. Studiowała w Akademie der Bildenden Künste w Monachium. Laureatka wielu nagród. Prace prezentowała na wystawach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Używa w nich charakterystycznych materiałów – są to głównie stare zabawki, ale również plastikowa trawa czy wyroby piekarskie. Autorka projektuje seriami, koncentrując się na jednej dziedzinie stara się wyeksploatować dany temat. Tak powstały m.in. serie: konie, diamenty czy papierowe opowiastki. Jej prace, pomimo awangardowego wyglądu, zachowują funkcje użytkowe. Najlepsze pomysły przychodzą jej do głowy w trakcie korzystania z komunikacji miejskiej. Gdy traci wenę, jeździ tramwajami.

Katarzyna Wójcik-Drobek – autorka marki NOITAK DESIGN – skończyła projektowanie biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako NOITAK DESIGN realizuje głównie projekty biżuteryjne i jest to biżuteria unikatowa i autorska. Interesują ją formy nietuzinkowe, odważne i oryginalne. Bliska jest jej idea recyclingu – używa w biżuterii niepotrzebnych lalek i układów elektronicznych. Oprócz „makabrycznych” realizacji (THE FREAKS) w jej biżuterii pojawia się wiele motywów ptasich i poetycko-delikatnych. Chce trafić do ludzi, którzy cenią sobie odmienną estetykę, humor, są otwarci na inność, dziwność, czasem i na makabrę.