Europejskie Forum Gospodarcze 2020

 

Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2020

2-4 grudnia 2020 r.

Trzynasta edycja Europejskiego Forum Gospodarczego, ze względu na sytuacje epidemiologiczną w kraju, odbyła się w formule online.

Trzydniowy program wydarzenia składał się z szesnastu sesji panelowych z udziałem ponad 100 prelegentów i gości specjalnych.

Podczas Forum przedsiębiorcy, eksperci, samorządowcy i przedstawiciele rządu rozmawiali o rynku pracy po pandemii, innowacjach w logistyce oraz o roli instytucji pośredniczących w walce z Covid-19. Wśród tematów XIII Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2020 były również: biznes 4.0, inwestycje infrastrukturalne, franczyza, ekoprojektowanie, organizowanie webinarów, innowacje w logistyce, rozwój sieci 5G, szkolnictwo zawodowe, ekonomia społeczna, praktyki Green HRM czy zarządzanie VUCA.

Trzeci dzień poświęcono w całości innowacjom, organizując Lodzkie Innovation Days. Tego dnia swoimi praktykami dzieliły się zarówno doświadczone firmy, wykorzystujące innowacje w swojej codziennej działalności, jak i początkujące start-upy, które dopiero wchodzą na rynek. Podczas sesji pitchingowej, zaprezentowało się dziewięć młodych przedsiębiorstw, które walczyły o statuetkę I edycji Kuźni Pomysłów.

Bardzo ważnym punktem Forum była organizowana corocznie gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”. Podczas wieczornej uroczystości ogłoszono laureatów sześciu kategorii konkursowych oraz zwycięzcę statuetki „Biznes na PLUS” przyznanej przez Zarząd Województwa Łódzkiego za całokształt działalności.

Trzynasta edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – zgodnie z oczekiwaniami – była areną wymiany doświadczeń, prezentacji innowacji oraz przestrzenią nawiązywania nowych kontaktów i zdobywania potencjalnych klientów. Organizatorzy zgromadzili wybitnych ekspertów i praktyków zarządzania, dzięki którym program Forum pozwolił spojrzeć na wyzwania współczesnej gospodarki z różnych perspektyw wyznaczających pożądane kierunki rozwoju regionu i firm, które tworzą jego środowisko gospodarcze.