Brussels Design September 2018 – rekrutacja

Poszukujemy artystów chcących zaprezentować się podczas wystawy „POLISH TRASH” w ramach Brussels Design September 2018

Projektujesz ekologiczne przedmioty użytkowe?
Tworzysz w nurcie recyclingu, upcyclingu i eko designu?

Zapraszamy Cię do zaprezentowania swoich produktów podczas wystawy „POLISH TRASH”, która odbędzie się w Brukseli w terminie 13-27.09.2018 r.

Festiwal Design September to jedna z największych brukselskich imprez artystycznych, skupiająca ponad 100 wydarzeń, których wspólnym mianownikiem jest wzornictwo. Każdego roku wydarzenie koncentruje się wokół innego tematu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest eco design i upcycling.

Województwo łódzkie już po raz czwarty organizuje wydarzenie pod szyldem Brussels Design September. „POLISH TRASH” to kolejna edycja Art in the box – wystawy, która przenosi wyroby projektantów na ulicę, prezentuje je w przestrzeni miejskiej. Po ubiegłorocznym sukcesie wystawy CAMPING-PL podjęto decyzje o kontynuowaniu cyklu. Tegoroczna koncepcja obejmuje przygotowanie mobilnej platformy, na której ustawiony zostanie przeszklony z dwóch stron box, służący do prezentacji prac zakwalifikowanych do wydarzenia artystów z regionu łódzkiego. Platforma będzie się przemieszczać po Brukseli. Planowane jest jej ustawienie i wydarzenia dodatkowe w sześciu prestiżowych lokalizacjach.

Serdecznie zapraszamy do współpracy artystów – designerów, którzy:

działają na terenie województwa łódzkiego;
wytwarzają przedmioty sztuki użytkowej;
pracują w nurcie eko designu;
chcą dotrzeć ze swoim produktem do potencjalnych klientów na rynku europejskim.

Na podstawie ww. czterech kryteriów kurator wystawy wybierze designerów, których projekty zostaną pokazane w Brukseli.

Zgłoszenia w formie opisu ze zdjęciami należy przesłać do dnia 12 lipca 2018 r. do godziny 14:00 na adres e-mail: rbwl@lodzkie.pl lub anna.wronska@lodzkie.pl

Wszelkich niezbędnych informacji dotyczących udziału w wystawie udzielają przedstawiciele organizatora – Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli:
Anna Blumenfeld-Wrońska, e-mail: anna.wronska@lodzkie.pl, tel. 42 291 98 99,
Barbara Siestrzeńcewicz-Kuczuk, e-mail: barbara.siestrzencewicz@lodzkie.pl, tel. 42 291 9717.