Izodom 2000 Polska

Izodom to  przedsiębiorstwo produkujące elementy do budowy domów pasywnych i energooszczędnych, będące na rynku od 1991 roku. Oferujemy kompletny system-fundamenty, ściany, stropy oraz dachy, domy zużywają 10-20 razy mniej energii niż tradycyjna technologia. Budowa zajmuje tylko 4-5 tygodni. Mamy 19 000 budynków referencyjnych na całym świecie. Posiadamy wyróżnienia Passive House Institute, Komisji Europejskiej, ONZ oraz Ministra Środowiska.  W pałacu z naszej technologii mieszka nawet król Maroko.

Płyta fundamentowa firmy Izodom z powodzeniem może być stosowana do wszelkiego rodzaju budownictwa. Elementy szalunkowe  zalewa się betonem na placu budowy. Prosta konstrukcja płyty oraz łatwość jej układania skraca czas budowy fundamentów do 2-3 dni. Jej dodatkowe zalety to wysoka stabilność – dzięki zastosowaniu monolitycznej konstrukcji, możliwość lokowania budynku na słabszych gruntach oraz ochrona przed zjawiskami wysadzinowymi. Brak mostków termicznych oraz unikalne właściwości powodują, iż  jest ona nawet 400 razy cieplejsza niż tradycyjne fundamenty.

Płyta dachowa  DPL – płyta pod płaskie pokrycia, w tym blachy trapezowe, płyty i blachy faliste oraz pokrycia papowe. Płyta zaopatrzona w obwodowe zamki hakowe – za pomocą których łączymy ze sobą sąsiadujące płyty w monolityczną izolację termiczną. Ponadto płyty zaopatrzone są w kanaliki o szerokości 10 mm, które służą do odprowadzania skroplin oraz wody z ewentualnych nieszczelności  wykonanego pokrycia dachu. Montaż płyty jest prosty i bardzo szybki,  ponadto wyśmienicie chroni budynek przed wilgocią. Płyta cechują się idealną termoizolacją bez niepożądanych nieszczelności, co ogranicza straty ciepła uciekającego przez dach prawie do 0. Parametr U =0,15 W/m2K

Elementy stropowe – Izodom oferuje system stropowy pozwalający budować stropy gęstożebrowe, które są bardzo lekkie. 1m2 takiego stropu to jedynie 180-200 kg, co stanowi 30 % ciężaru tradycyjnych stropów monolitycznych. Jest to rozwiązanie trwałe o wysokiej nośności. Bardzo ważną zaletą jest również izolacja termiczna wynosząca od 0,26-0,32 W/m2K. Produkty stropowe Izodom nadają się również do budowania zielonych, odwróconych dachów jak i tarasów nad częściami mieszkalnymi. Rozwiązanie stosowane również do modernizacji starych budynków o niewielkiej nośności ścian.

Super King Blok to najgrubszy oferowany przez firmę Izodom element szalunkowy służący do budowy ścian. Współczynnik przenikania ciepła wynosi jedynie 0,10 W/m2K , dzięki czemu możemy wznieść budynek o klasie pełnej pasywności. Właściwości elementu są ponad 60 % lepsze niż aktualne wymagania prawne. Ogromną zaletą jest szybkość budowy domu – to tylko 3-4 tygodnie. Takie ściany nie wymagają już dodatkowo ocieplenia,  idealna szczelności izolacji pozwala uniknąć jakichkolwiek mostków termicznych. Trwałość takiego budynku szacowna jest na 150 lat.

Strona Izodom 2000 Polska