Razem możemy więcej – kierunek Beneluks – relacja

W środę, 26.09.2018 r. Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego otworzył konferencję „Razem możemy więcej – kierunek Beneluks” zorganizowaną przez zespół Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli – Lodzkie House. Patronat Honorowy nad konferencją objęła Wirginia M. Gostomczyk – Konsul Honorowy Belgii w Łodzi.
W konferencji wzięli udział przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele instytucji kultury i otoczenia biznesu oraz osoby zainteresowane ekspansją na rynki Beneluksu.

O korzyściach z udziału przedsiębiorców w międzynarodowych targach branżowych, jako jednej z form prezentacji produktów i usług na rynkach zagranicznych oraz o budowaniu relacji biznesowych przekonywał Paweł Babij, prezes firmy Interservis i wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego, który od 25 lat organizuje targi i kongresy w Łodzi oraz zagraniczne wystąpienia polskich firm na rynkach europejskich.

Przedsiębiorcy z Łódzkiego, współpracujący już z Lodzkie House podzielili się z uczestnikami swoimi sukcesami, doświadczeniami i dobrymi praktykami w ramach udziału w targach, wizytach studyjnych, misjach gospodarczych i spotkaniach branżowych na terenie krajów Beneluksu.

Dzięki Lodzkie House i możliwości udziału w targach bądź wizytach studyjnych, jesteśmy w stanie budować świadomość produktu, którego tak naprawdę nikt jeszcze nie zna. Dla nas to ogromne wsparcie – mówił Maciej Tyrlik z Correstudio.

Magda Janowska z firmy Janmor, najstarszej prywatnej stoczni produkującej jachty, podkreślała, że współpraca z Urzędem Marszałkowski i udział w wizycie studyjnej na targach METS w Amsterdamie, umożliwiły jej firmie zdobycie nowych kontrahentów i nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych.

Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu i możliwości udziału w wydarzeniach organizowanych przez Lodzkie House dowiadujemy się w jakim kierunku podąża Europa i w jakim kierunku rozwijają się europejskie miasta. Wiedzę nt. rewitalizacji i idei smart city wykorzystujemy w swoich projektach – przekonywał Bartłomiej Zgorzelski z firmy BZB Projekt.

Wydarzenie prowadził Marcin Podgórski – Dyrektor Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli, który z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o specyfice współpracy biznesowej w Belgii, Holandii czy Luxemburgu, inspirując uczestników do podejmowania działań na rzecz zwiększania eksportu produktów i usług oraz otwarcia swojej firmy na rynek Beneluksu.

Lodzkie House działa już od 14 lat, wspierając przedsiębiorców z regionu łódzkiego w nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów biznesowych. W tym czasie pomogło już ponad 300 przedsiębiorcom z Łódzkiego.

Zapraszamy do udziału w projektach realizowanych przez nasze Biuro. Szczegóły TUTAJ>>

Dziękujemy za udział w konferencji!

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”Konferencja Razem możemy więcej – kierunek Beneluks.””]