Cocoon 2018

Podsumowanie wydarzenia

Relacja z targów produktów wyposażenia wnętrz COCOON, Bruksela, 17-25.11.2018 r.

Producenci z branży produktów dekoratorskich i elementów wyposażenia wnętrz z regionu łódzkiego zaprezentowali się na wspólnym stoisku podczas targów COCOON w Brukseli, które odbyły się w terminie 17-25.11.2018 r.

W dniach 15-26 listopada 2018 r. zorganizowany został wyjazd do Brukseli dla przedstawicieli firm, których produkty były prezentowane w ramach opisanego powyżej stoiska targowego. Stoisko i wyjazd przedsiębiorców zorganizowano w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli – promuje łódzki biznes”, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.

Województwo Łódzkie po raz pierwszy zaprezentowało się na ww. targach, co było efektem zeszłorocznej wizyty studyjnej, podczas której wybrani w drodze rekrutacji przedsiębiorcy z łódzkiego odwiedzili targi COCOON i wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli ocenili wydarzenie jako interesujące i warte zorganizowania stoiska województwa z prezentacją firm z regionu. Przedsiębiorcy zaprezentowali się podczas targów z ofertą na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu zostali zauważeni przez licznych odwiedzających stoisko oraz podmioty z branży, w tym branżowe portale z Belgii i Holandii. Udział w targach pozwolił przedsiębiorcom na umocnienie swojej pozycji handlowej oraz nawiązanie licznych kontaktów biznesowych. Mieli też okazję przedstawić swoje produkty Panu Arturowi Orzechowskiemu – Ambasadorowi RP w Belgii, który odwiedził łódzkie stoisko.

Do udziału w targach, w drodze rekrutacji, zakwalifikowały się następujące firmy:

SKALAR Bajurscy Sp. j. – Firma istnieje od 1990 r. i zajmuje się profesjonalną produkcją akwariów oraz  produkcją szkła laminowanego i wydrukami UV na niemal każdym podłożu.

Firma jest właścicielem kilku patentów oraz posiada niezbędne certyfikaty na oferowane produkty. Produkcją szyb laminowanych oraz wydrukami UV najwyższej jakości zajmują się pracownicy o wieloletnim doświadczeniu obsługujący najnowocześniejsze maszyny, a wieloletnie doświadczenie pozwala m.in. na produkcję akwariów wielkogabarytowych o pojemności kilku tysięcy litrów.

Firma Skalar jest obecna w takich krajach jak: Francja, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Słowenia, Węgry, Szwajcaria – obecnie 85% produkcji trafia na eksport.

Szkło odgrywa coraz większą rolę w architekturze. Z tego powodu firma poszerzyła ofertę o dział szkła laminowanego oraz szkła z nadrukiem UV. Nadruk na szkle polega na bezpośrednim nałożeniu wzoru na płaską powierzchnie szkła za pomocą specjalnej drukarki wielkoformatowej. Laminowanie szkła polega na połączeniu w piecu do laminowania dwóch lub więcej formatek przy wykorzystaniu specjalnych folii. Łączone są w ten sposób różne rodzaje szkła o grubościach od 4 mm do 19 mm. Zastosowanie tego typu szkła to przede wszystkim barierki szklane, zabudowy ścian i elewacji zewnętrznej.

Firma posiada również licencję na wykonywanie szkła laminowanego w formie Sologlass. Metoda ta polega na laminacji jednej tafli szkła za pomocą specjalnych folii do laminacji oraz nadruku. Dzięki tej technologii można wykonywać szkło bezpieczne o grubości od 4mm z grafiką do szaf, kuchni, obrazów na ścianę. www.skalar.com.pl

WNĘTRZA Alicja Galewska – Firma istnieje od 1997 r. i specjalizuje się w wyposażeniu wnętrz, głównie w wyposażeniu łazienek. Oferuje ciekawie zaprojektowane, wyselekcjonowane produkty, dające duże możliwości aranżacyjne projektantom i klientom. Posiada biuro projektowe, salon ekspozycyjny oraz sklep internetowy: www.wnetrza.shop.

Innowacją jest propozycja dopełniania standardowych kolekcji gresowych nietypowymi dekoracjami powstającymi poprzez nadruk wybranej grafiki na dowolną płytkę bazową. Proponowanych jest kilka rozwiązań gabarytowych ale firma jest w stanie dopasować się do potrzeb klienta. Ponadto firma oferuje autorską serię mebli oraz ażurowych lamp.

www.wnetrzagalewska.pl

https://pl-pl.facebook.com/wnetrzagalewska/

CORRESTUDIO Jadwiga Tryzno – Firma wprowadziła na rynek nowy innowacyjny produkt – LENTITILE – system aktywnych optycznie dekoracji wnętrz. Firma jest wiodącym producentem wielkoformatowego druku soczewkowego w UE. Posiada możliwość produkcyjną do 10 tys. wydruków miesięcznie, z jakością potwierdzoną nagrodami branżowymi.

Lentitile to przestrzenny, optycznie aktywny system wykończenia wnętrz, oparty na połączeniu technologii druku soczewkowego i termoformowania. Głównym produktem są dekory ścienne – mogą mieć różne kształty, kolory i grafikę, mogą się zmieniać – w zależności z jakiego kąta się patrzy, dekory wyglądają inaczej. www.lentitile.com

SPATIUM Małgorzata Stasinowska – Firma prowadzi sklep internetowy, który zrzesza młodych polskich producentów asortymentu wyposażenia wnętrz. Dodatkowo firma wprowadziła autorską kolekcję mebli według własnych projektów: meble po renowacji oraz stoliki z serii „Pencil System”, które mają zastrzeżony wzór na UE jeśli chodzi o charakterystyczny kształt nóg. www.good-inside.com

www.cocoon.be

Rekrutacja na targi wyposażenia wnętrz COCOON 2018 w Brukseli

Cocoon Brussels Expo 2018 – stoisko

[Best_Wordpress_Gallery id=”33″ gal_title=”Cocoon 2018″]