Podsumowanie wizyty studyjnej na targach Renovatie 2018 w Den Bosch

Podsumowanie wizyty studyjnej do Den Bosch (Holandia), RENOVATIE 2018

W dniach 23-25.05.2018 r. odbyła się wizyta studyjna dla branży budowlanej na targi RENOVATIE odbywające się w holenderskim mieście Den Bosch, zorganizowana w ramach realizacji projektu pt.: „Łódzkie w Brukseli – promuje łódzki biznes” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Jednym z podstawowych celów wyjazdu było dokonanie oceny imprezy targowej pod kątem zasadności organizacji stoiska firm w łódzkiego podczas kolejnej edycji targów.

Do udziału w wizycie studyjnej, w drodze rekrutacji, zakwalifikowały się następujące firmy:

STAN-MAL R. MALICKI S. J.

STAN-MAL to profesjonalna firma produkcyjno-usługowa, istniejąca od 1979 roku, specjalizująca się w technikach osłonowych. Przedsiębiorstwo nastawione jest przede wszystkim na jakość produktów. Wysoko wykwalifikowani pracownicy skupiają się na konkretnych wymaganiach klienta i dążą do tego, by spełnić je w stu procentach.

Firma daje gwarancję, że produkty posłużą przez wiele lat oraz zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Oferowane są okna, drzwi, fasady z PCV i aluminium, rolety aluminiowe zewnętrzne, stalowe drzwi wejściowe, markizy tarasowe i balkonowe, żaluzje fasadowe oraz bramy garażowe. Pracownicy firmy montują także napędy elektryczne i automatyczne sterowania.

https://www.stanmal.pl/

BZB Projekt

BZB Projekt projektuje oraz pomaga określać ryzyka na terenach inwestycyjnych, a także uzyskiwać w urzędach wszelkie decyzje, warunki i pozwolenia dotyczące procesu budowlanego. Dla dowolnych budynków firma może robić inwentaryzacje, ekspertyzy, analizować archiwa gestorów – wszystko to, co pozwala dokładnie opisać historię obiektu i jego stan. W zakresie wsparcia w ramach technicznych analiz terenów inwestycyjnych firma jest w stanie sprawdzić każdą działkę czy obszar pod kątem:

-infrastruktury podziemnej kolidującej z inwestycją
-zagrożeń formalnych wynikających z procedur administracyjnych
-możliwości podłączeń nowej inwestycji do infrastruktury technicznej
-dostępności do dróg publicznych, możliwości lokalizacji zjazdów
-zagrożeń wynikających z rodzaju czy stanu technicznego sąsiedniej zabudowy

W zakresie wsparcia formalnego BZB Projekt zabiera deweloperom, inwestorom, architektom i branżystom z głowy sprawy urzędowe i działania z gestorami mediów. Firma uzyskuje wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, negocjuje z gestorami umowy przyłączeniowe, sprawnie porusza się w zawiłościach procedur formalno-prawnych i uzgodnień.

Doświadczenie formalne w zakresie budynków biurowych to inwestycje realizowane dla Skanska Property Poland, Warimpex, Ghelamco, Echo Investments oraz obsługa i koordynacja procedur administracyjnych dla budowy dworca Nowa Łódź Fabryczna.

https://www.bzbprojekt.pl/

REMBOR GENERAL Sp. z o.o. Sp. K.

Generalne wykonawstwo robót  budowlanych – budownictwo przemysłowe. Głównie rozbudowy – budowa hal produkcyjnych z infrastrukturą, a także obiektów handlowych (rearanżacje galerii handlowych, budowy parków handlowych).

www.rembor.com.pl

ATHENA PROPERTY MANAGEMENT

Firma zajmująca się m.in. termomodernizacją budynków zabytkowych, mieszkalnych, komercyjnych. Prowadzą działania w oparciu o innowacyjny produkt – SFEROLIT (nanotechnologie).

https://sferolit.pl/

W ramach wizyty studyjnej uczestnicy wzięli udział w targach RENOVATIE oraz w spotkaniu z p. Bartłomiejem Dankiem – kierownikiem Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – oddział Amsterdam. Mogli też omówić z przedstawicielem Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli możliwości w zakresie planowanych w najbliższym czasie wydarzeń dla branży budowlanej.

 

Rekrutacja na wizytę studyjną na targach Renovatie 2018 w Den Bosch