Relacja z Międzynarodowych Targów Ekologicznych BIO BEST 2018 w Brukseli

Międzynarodowe targi produktów ekologicznych – BIO BEST, Bruksela, 5-6.05.2018 r.

Producenci z branży produktów ekologicznych z województwa łódzkiego zaprezentowali swoje wyroby na wspólnym stoisku podczas targów BIO BEST, które odbyły się w Brukseli w dniach 5-6.05.2018 r.  W tym terminie zorganizowany został wyjazd do Brukseli dla przedstawicieli firm, których produkty były prezentowane w ramach opisanego powyżej stoiska targowego. Stoisko i wyjazd przedsiębiorców zorganizowano w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli – promuje łódzki biznes”, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.

 

Do udziału w targach, w drodze rekrutacji, zakwalifikowały się następujące firmy:

AMKEZ FOOD Sp. z o.o.

Firma powstała z myślą o produkowaniu zdrowej żywności. Pasja do zdrowego i naturalnego odżywiania przyczyniła się do stworzenia nowatorskiej, naturalnej technologii produkcji suszonych przekąsek z owoców i warzyw. Efektem są produkty najwyższej jakości, powstałe ze starannie wyselekcjonowanych odmian owoców i warzyw, wyłącznie polskiego pochodzenia i posiadających certyfikaty.

Stosowana metoda produkcji zapewnia zachowanie naturalnego smaku i koloru produktów, bez użycia jakichkolwiek konserwantów, barwników, cukrów i sztucznych ulepszaczy.

Gama oferowanych produktów to nie tylko smaki dobrze znane. Firma szuka inspiracji w rodzimej tradycji i historii. Inspiracją są m.in. przepisy przodków, lokalne

produkty i smaki, które niekoniecznie kojarzą się z szybką przekąską. Obok jabłek i pomidorów firma zadebiutowała z jakże popularnym w polskiej kuchni warzywem – burakiem.

www.amkez.com

SOLIGRANO Sp. z o.o. Sp. K.

Polska marka oferująca produkty ze zbóż ekspandowanych, które spełniają wysokie standardy jakościowe. Ekspandowanie to proces uszlachetniania nasion zbóż, który polega na potraktowaniu ziarniaków gorącą parą wodną pod wysokim ciśnieniem, W wyniku działania siłą zewnętrzną dochodzi do zwiększenia objętości ziaren. Zakład produkcyjny o wydajności 1400 kg zboża ekspandowanego na godzinę umożliwia firmie prowadzenie działań pod własną marką skierowanych do klientów detalicznych i hurtowych.

Soligrano oferuje produkty konwencjonalne, ekologiczne oraz bezglutenowe. Produkty Soligrano BIO powstają z całych ziaren zbóż z certyfikowanych upraw ekologicznych: nie zawierają GMO, pestycydów ani sztucznych dodatków.

www.soligrano.pl

HERBSLAND Sp. z o.o.

Firma zajmuje się obróbką i przygotowaniem naturalnych ziół do przetwórstwa i produkcji wyrobów ziołowo-leczniczych. Firma jest importerem ziół i przypraw z całego świata, a także producentem wielu rodzajów mieszanek przyprawowych oraz ziołowych. HERBSLAND posiada marki własne, takie jak: „Fresher”, „Kraina Przypraw”, „BIO&LYO”:

  • „Fresher” to naturalna kompozycja ziół, która jest rewelacyjną alternatywą dla wszystkich odświeżaczy oddechu, które tylko doraźnie niwelują zapachy w ustach. Produkt ten usuwa wszystkie obce zapachy nie tylko w jamie ustnej, ale w całym przewodzie pokarmowym, odświeża oddech, łagodzi niestrawności, wzdęcia i bóle brzucha, skutecznie wspomaga wszystkie diety odchudzające;
  • „Kraina przypraw” to produkty ziołowe i przyprawowe bez dodatku wzmacniaczy smaku, sztucznych aromatów i barwników;
  • Marka produktów „BIO&LIO” to produkty liofilizowane, które posiadają certyfikat ekologiczny. Produkty uzyskiwane są z owoców i warzyw, a dzięki procesowi liofilizacji gotowy produkt ma bardzo wysoką zawartość witamin i zachowuje większość właściwości produktu świeżego.

www.herbsland.pl

A.DADUSZ, P.OLESZCZAK EKO NATURA S.C.

Firma prowadzi działalność w okolicach Parku Chronionego Krajobrazu Doliny Grabi. Takie usytuowanie umożliwia korzystanie w prostej linii z nieskażonych dóbr natury, które wykorzystywane są do produkcji napojów i soków bez stosowania konserwantów i chemii.

Firma zajmuje się produkcją zdrowej żywności z ukierunkowaniem na naturalne napoje, z których sztandarowy produkt firmy stanowi Ekologiczny Naturalny Kwas Chlebowy. Kwas chlebowy został wpisany na Listę  Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Oprócz Kwasu chlebowego w ofercie firmy znajdują się także inne naturalne napoje takie jak posiadający również właściwości zdrowotne Sok z buraka kwaszonego czy sok z Selera kwaszonego.

www.kwaschlebowy.eu

ZPCHr TEXPOL Sp. z o.o.

Polski producent tkanin. Spółka działa na rynku od 1995 r. Jest jednym z największych polskich producentów ręczników i tkanin. Ponadto jako jedyna firma w Polsce posiada wyroby z naturalnego włókna bambusowego. W swej ofercie bamboo-line posiada m.in. ręczniki, pieluszki, pościele. Promowane produkty:

  • Pieluszki bambusowe dla niemowląt – wykonane w 100% z prozdrowotnego włókna bambusowego;
  • Ręczniki, okrycia kąpielowe, ręczniki z kapturkiem – wykonane z naturalnego włókna bambusowego. Wszystkie produkty są ekologiczne, prozdrowotne, antyalergiczne, bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

www.texpol.net.pl

RDMIL Sp. z o.o.

Firma zajmuje się wprowadzaniem innowacji, badaniami i rozwojem. Jednym z kluczowych sektorów jest gospodarka obiegu zamkniętego i tworzenie proekologicznych rozwiązań ICT. Produktem promowanym podczas targów BIO BEST jest dedykowana aplikacja na smartphone oraz portal internetowy z zakresu edukacji i promowania działań ekologicznych w duchu rozwiązań gospodarki obiegu zamkniętego.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ozorkowie

Producent szerokiego asortymentu artykułów mleczarskich takich jak: mleko spożywcze, śmietana i śmietanka spożywcza, sery twarogowe niedojrzewające, napoje mleczne fermentowane, serki smakowe, masło oraz sery dojrzewające. Wśród produktów promowanych podczas targów BIO BEST wyróżnić można: sery dojrzewające, ser Akawi, twarogi, serki smakowe, jogurt naturalny, śmietany spożywcze.

www.osmozo.pl

 

 

Podczas targów przedsiębiorcy mieli możliwość zaprezentowania swoich produktów. Ciekawe rozmowy, wymiana doświadczeń z konsumentami zdrowej żywności pozwoliły na zapoznanie się ze specyfiką rynku belgijskiego oraz preferencjami konsumentów na tym rynku. Przedsiębiorcy mieli również okazję do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami handlowymi.

Stoisko województwa łódzkiego odwiedzili przedstawiciele polskiej placówki dyplomatycznej – Pan Artur Orzechowskim – Ambasador RP w Królestwie Belgii oraz Pani Joanna Doberszyc-Toulsaly – Radca Minister, Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP.

https://www.biobest.brussels/

 

Rekrutacja na targi BioBest 2018

[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”Targi Bio Best 2018″]