Targi Batibouw 2018 Relacja

Targi Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz – Batibouw 2018, Bruksela, 22.02-04.03.2018 r.

Producenci z branży budowlanej z województwa łódzkiego zaprezentowali swoje produkty na wspólnym stoisku podczas Targów Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz – Batibouw 2018, które odbyły się w Brukseli w terminie 22.02-04.03.2018 r. Przedsiębiorcy skupieni wokół konceptu House PLan prezentowali ofertę sprzedaży na rynku belgijskim gotowych domów pasywnych budowanych w technologii i z wykorzystaniem materiałów firm działających na terenie województwa łódzkiego. W terminie 22-25 lutego 2018 r. zorganizowany został wyjazd do Brukseli dla przedstawicieli firm, których produkty były prezentowane w ramach opisanego powyżej stoiska targowego. Stoisko i wyjazd przedsiębiorców zorganizowano w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli – promuje łódzki biznes”, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.

Do udziału w targach, w drodze rekrutacji, zakwalifikowały się następujące firmy:

EKSPORT-IMPORT BRANŻY SZKLARSKIEJ „SKALAR” BAJURSCY S.J.

Firma Skalar istnieje od 1990 r. i zajmuje się profesjonalną produkcją akwariów oraz  produkcją szkła laminowanego i wydrukami UV na niemal każdym podłożu.

Firma jest właścicielem kilku patentów oraz posiada niezbędne certyfikaty na oferowane produkty. Produkcją szyb laminowanych oraz wydrukami UV najwyższej jakości zajmują się pracownicy o wieloletnim doświadczeniu obsługujący najnowocześniejsze maszyny, a wieloletnie doświadczenie pozwala m.in. na produkcję akwariów wielkogabarytowych o pojemności kilku tysięcy litrów.

Firma Skalar jest obecna w takich krajach jak: Francja, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Słowenia, Węgry, Szwajcaria – obecnie 85% produkcji trafia na eksport.

Szkło odgrywa coraz większą rolę w architekturze. Z tego powodu firma poszerzyła ofertę o dział szkła laminowanego oraz szkła z nadrukiem UV. Nadruk na szkle polega na bezpośrednim nałożeniu wzoru na płaską powierzchnie szkła za pomocą specjalnej drukarki wielkoformatowej. Laminowanie szkła polega na połączeniu w piecu do laminowania dwóch lub więcej formatek przy wykorzystaniu specjalnych folii. Łączone są w ten sposób różne rodzaje szkła o grubościach od 4 mm do 19 mm. Zastosowanie tego typu szkła to przede wszystkim barierki szklane, zabudowy ścian i elewacji zewnętrznej.

Firma posiada również licencję na wykonywanie szkła laminowanego w formie Sologlass. Metoda ta polega na laminacji jednej tafli szkła za pomocą specjalnych folii do laminacji oraz nadruku. Dzięki tej technologii można wykonywać szkło bezpieczne o grubości od 4mm z grafiką do szaf, kuchni, obrazów na ścianę.

https://www.skalar.com.pl/

 „CORRESTUDIO” – druk lentykularny

Firma wprowadziła na rynek nowy innowacyjny produkt – LENTITILE – system aktywnych optycznie dekoracji wnętrz

Jest wiodącym producentem wielkoformatowego druku soczewkowego w UE. Posiada możliwość produkcyjną do 10 tys. wydruków miesięcznie, z jakością potwierdzoną nagrodami branżowymi.

Lentitile to przestrzenny, optycznie aktywny system wykończenia wnętrz, oparty na połączeniu technologii druku soczewkowego i termoformowania. Głównym produktem są dekory ścienne – mogą mieć różne kształty, kolory i grafikę, mogą się zmieniać – w zależności z jakiego kąta się patrzy, dekory wyglądają inaczej.

www.lentitile.com

D44 ARCHITEKTURA Sp. z o.o.

Firma jest stacjonującym w Brukseli biurem architektonicznym, które oferuje szeroki wachlarz kreatywnych, innowacyjnych a także opłacalnych rozwiązań  w projektowaniu. Firma istnieje na rynku od 2005 roku i działa w wielu krajach. Zakres projektów sięga od indywidualnych budynków, przez komercyjne i publiczne budynki, po specjalistyczne laboratoria. D44 chętnie wspomaga młodych projektantów oraz organizuje wystawy artystyczne. (https://Art-in-the-Box.be)

Zespół jest prowadzony przez Agnieszkę Gansiniec, architektkę z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży projektowania domów, budownictwa komercyjnego, a także specjalistycznej architektury przemysłowej. Członkowie zespołu mają głowy pełne pomysłów, które wykorzystują by spełnić wszelkie zapotrzebowania klientów. Nie są skupieni tylko na estetyce. Zależy im także na funkcjonalności projektów i efektywnym wykorzystaniu wolnego miejsca.

D44 oferuje elastyczny zakres usług zależny od potrzeby klientów- kompletne pakiety czy pojedyncze rozwiązania takie jak: koncepcje i porady fachowe, projektowanie wnętrz, pozwolenia budowlane czy gotowe plany realizacji i nadzór budowlany. Osoby z bardziej nieszablonowymi potrzebami zachęcane są do odwiedzenia strony: https://PersonalDesigner.be

https://d44.be/

Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.

Izodom to  przedsiębiorstwo produkujące elementy do budowy domów pasywnych i energooszczędnych, będące na rynku od 1991 roku. Oferujemy kompletny system-fundamenty, ściany, stropy oraz dachy, dzięki czemu domy zużywają 10-20 razy mniej energii niż tradycyjna technologia. Budowa zajmuje tylko 4-5 tygodni. Firma posiada 19 000 budynków referencyjnych na całym świecie, a także wyróżnienia Passive House Institute, Komisji Europejskiej, ONZ oraz Ministra Środowiska.  W pałacu wykorzystującycm technologię przedsiębiorstwa mieszka nawet król Maroko.

Płyta fundamentowa firmy Izodom z powodzeniem może być stosowana do wszelkiego rodzaju budownictwa. Elementy szalunkowe  zalewa się betonem na placu budowy. Prosta konstrukcja płyty oraz łatwość jej układania skraca czas budowy fundamentów do 2-3 dni. Jej dodatkowe zalety to wysoka stabilność – dzięki zastosowaniu monolitycznej konstrukcji, możliwość lokowania budynku na słabszych gruntach oraz ochrona przed zjawiskami wysadzinowymi. Brak mostków termicznych oraz unikalne właściwości powodują, iż  jest ona nawet 400 razy cieplejsza niż tradycyjne fundamenty.

Płyta dachowa  DPL – płyta pod płaskie pokrycia, w tym blachy trapezowe, płyty i blachy faliste oraz pokrycia papowe. Płyta zaopatrzona w obwodowe zamki hakowe – za pomocą których łączymy ze sobą sąsiadujące płyty w monolityczną izolację termiczną. Ponadto płyty zaopatrzone są w kanaliki o szerokości 10 mm, które służą do odprowadzania skroplin oraz wody z ewentualnych nieszczelności  wykonanego pokrycia dachu. Montaż płyty jest prosty i bardzo szybki,  ponadto wyśmienicie chroni budynek przed wilgocią. Płyta cechuje się idealną termoizolacją bez niepożądanych nieszczelności, co ogranicza straty ciepła uciekającego przez dach prawie do 0. Parametr U =0,15 W/m2K

Elementy stropowe – Izodom oferuje system stropowy pozwalający budować stropy gęstożebrowe, które są bardzo lekkie. 1m2 takiego stropu to jedynie 180-200 kg, co stanowi 30 % ciężaru tradycyjnych stropów monolitycznych. Jest to rozwiązanie trwałe o wysokiej nośności. Bardzo ważną zaletą jest również izolacja termiczna wynosząca od 0,26-0,32 W/m2K. Produkty stropowe Izodom nadają się również do budowania zielonych, odwróconych dachów jak i tarasów nad częściami mieszkalnymi. Rozwiązanie stosowane również do modernizacji starych budynków o niewielkiej nośności ścian.

Super King Blok to najgrubszy oferowany przez firmę Izodom element szalunkowy służący do budowy ścian. Współczynnik przenikania ciepła wynosi jedynie 0,10 W/m2K , dzięki czemu możemy wznieść budynek o klasie pełnej pasywności. Właściwości elementu są ponad 60 % lepsze niż aktualne wymagania prawne. Ogromną zaletą jest szybkość budowy domu – to tylko 3-4 tygodnie. Takie ściany nie wymagają już dodatkowo ocieplenia,  idealna szczelności izolacji pozwala uniknąć jakichkolwiek mostków termicznych. Trwałość takiego budynku szacowana jest na 150 lat.

https://www.izodom2000polska.com

LUSTAN Sp. z o.o.

Firma Lustan działa w branży od 28 lat. Zaopatruje klientów w produkty ogrodnicze i budowlane.

System kompozytowy EasyFloor to gotowy zestaw desek , płytek i dodatków do łatwego, szybkiego montażu. W ofercie firma posiada zarówno system kompozytowy tarasowy (podłogi zewnętrzne) jaki i elewacyjny.

Deski i płytki kompozytowe są coraz chętniej wybierane zamiast tradycyjnego drewna tarasowego – do wykonania tarasów, podestów, balkonów, werand, a także do wykończenia elewacji budynków. Wyglądem do złudzenia przypominają deski drewniane. Są jednak pozbawione sęków czy wybrzuszeń, mają jednolity kolor. Taras lub elewacja wykonane z desek kompozytowych są trwałe i wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne, grzyby i insekty. Nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych (typu: olejowanie, malowanie, itp.). Są dużo prostsze i szybsze w montażu od desek drewnianych.

Deski i płytki kompozytowe systemu EasyFloor posiadają pięcioletnią gwarancję, obejmującą wszelkie wady produkcyjne. Produkty posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Nie zawierają substancji szkodliwych zgodnie z rozporządzeniem UE REACH.

https://www.lustan.com.pl/

STAN-MAL R. MALICKI S. J.

STAN-MAL to profesjonalna firma produkcyjno-usługowa, istniejąca od 1979 roku, specjalizująca się w technikach osłonowych. Przedsiębiorstwo nastawione jest przede wszystkim na jakość produktów. Wysoko wykwalifikowani pracownicy skupiają się na konkretnych wymaganiach klienta i dążą do tego, by spełnić je w stu procentach.

Firma daje gwarancję, że produkty posłużą przez wiele lat oraz zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Oferowane są okna, drzwi, fasady z PCV i aluminium, rolety aluminiowe zewnętrzne, stalowe drzwi wejściowe, markizy tarasowe i balkonowe, żaluzje fasadowe oraz bramy garażowe. Pracownicy firmy montują także napędy elektryczne i automatyczne sterowania.

Rolety podtynkowe – SP ALUPROF

Zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. Co więcej, produkty te doskonale wpasowują się w elewację stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. System ten doceniony został przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI), który wydał rekomendację do zastosowania go w budynkach pasywnych. Dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania niezależnie pracującej moskitiery co pozwala na ochronę również przed owadami.

Okna PCV – BluEvolution 92

Nowa generacja okien opartych na niemieckim systemie Salamander – bluEvolution 92 jest perfekcyjnym połączeniem innowacyjnej techniki i konwencjonalnej technologii. Szerokie profile (92 mm) oraz potrójny system uszczelnienia zapewniają niespotykanie dobrą izolację termiczną oraz najwyższą efektywność energetyczną. Dodatkowo niskie profile ramy i skrzydła umożliwiają lepsze doświetlenie pomieszczeń. Oprócz błyszczących profili o intensywnym, białym kolorze, okna w systemie bluEvolution92 dostępne są również w szerokiej palecie kolorów gładkich oraz drewnopodobnych.

https://www.stanmal.pl/

WNĘTRZA Alicja Galewska

Firma istnieje od 1997 r. i specjalizuje się w wyposażeniu wnętrz, głównie w wyposażeniu łazienek. Oferuje ciekawie zaprojektowane, wyselekcjonowane produkty, dające duże możliwości aranżacyjne projektantom i klientom.

Posiada biuro projektowe, salon ekspozycyjny oraz sklep internetowy: www.wnetrza.shop.

Innowacją jest propozycja dopełniania standardowych kolekcji gresowych nietypowymi dekoracjami powstającymi poprzez nadruk wybranej grafiki na dowolną płytkę bazową. Proponowanych jest kilka rozwiązań gabarytowych ale firma jest w stanie dopasować się do potrzeb klienta. Ten typ dekoracji może być zastosowany w każdym pomieszczeniu domu.

www.wnetrzagalewska.pl

https://pl-pl.facebook.com/wnetrzagalewska/

DEANTE

Deante to polska marka, która od 27 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku. Szeroki wachlarz oferowanego asortymentu obejmuje wyposażenie kuchenne, a w nim: baterie, zlewozmywaki granitowe, stalowe i ceramiczne oraz wyposażenie łazienkowe, zawierające zestawy i panele natryskowe, brodziki, kabiny, baterie oraz ceramikę. Deante współpracuje z utytułowanymi projektantami i młodymi twórcami. Dzięki ich kreatywności powstają innowacyjne produkty nagradzane w licznych konkursach wzorniczych. Przedsiębiorstwo posiada nowoczesną fabrykę zlewozmywaków granitowych w Tomaszowie Mazowieckim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rocznie ponad milion produktów firmy trafia do polskich mieszkań. Deante cieszy się opinią solidnego partnera biznesowego, co potwierdziły liczne tytuły: „Przedsiębiorstwo Fair Play”, „Gazele Biznesu”, „Gepardy Biznesu” i „Solidny Partner”.

https://deante.pl/

BZB Projekt

BZB Projekt projektuje oraz pomaga określać ryzyka na terenach inwestycyjnych, a także uzyskiwać w urzędach wszelkie decyzje, warunki i pozwolenia dotyczące procesu budowlanego. Dla dowolnych budynków firma może robić inwentaryzacje, ekspertyzy, analizować archiwa gestorów – wszystko to, co pozwala dokładnie opisać historię obiektu i jego stan. Zespół to obecnie 21 osób, a biuro prowadzone jest w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 55.

W zakresie wsparcia w ramach technicznych analiz terenów inwestycyjnych firma jest w stanie sprawdzić każdą działkę czy obszar pod kątem:

-infrastruktury podziemnej kolidującej z inwestycją

-zagrożeń formalnych wynikających z procedur administracyjnych

-możliwości podłączeń nowej inwestycji do infrastruktury technicznej

-dostępności do dróg publicznych, możliwości lokalizacji zjazdów

-zagrożeń wynikających z rodzaju czy stanu technicznego sąsiedniej zabudowy

W zakresie wsparcia formalnego BZB Projekt zabiera deweloperom, inwestorom, architektom i branżystom z głowy sprawy urzędowe i działania z gestorami mediów. Firma uzyskuje wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, negocjuje z gestorami umowy przyłączeniowe, sprawnie porusza się w zawiłościach procedur formalno-prawnych i uzgodnień.

Doświadczenie formalne w zakresie budynków biurowych to inwestycje realizowane dla Skanska Property Poland, Warimpex, Ghelamco, Echo Investments oraz obsługa i koordynacja procedur administracyjnych dla budowy dworca Nowa Łódź Fabryczna.

https://www.bzbprojekt.pl/

 

W ramach wizyty w Brukseli przedsiębiorcy wzięli udział w oficjalnym otwarciu stoiska House PLan, które odbyło się z udziałem Pana Artura Orzechowskiego – Ambasadora RB w Królestwie Belgii. Przez kolejne dni mieli możliwość prezentować swoje produkty osobom odwiedzającym stoisko, a także zapoznać się z ofertą innych firm obecnych na targach, co pozwoliło nawiązać kontakty z potencjalnymi partnerami handlowymi.

Ponadto 23.02.2018 r. przedsiębiorcy wzięli udział w spotkaniach B2B zorganizowanych zgodnie ze zgłoszonymi przez nich wcześniej potrzebami oraz uczestniczyli w Forum Polskich Przedsiębiorców w Belgii, odbywającym się pod patronatem Ambasady RP w Królestwie Belgii, podczas którego mieli możliwość nawiązać kontakty handlowe z przedsiębiorcami z branży budowlanej działającymi na runku belgijskim.

https://www.batibouw.com

[Best_Wordpress_Gallery id=”12″ gal_title=”Targi Batibouw 2018″]