Targi Batibouw 2019 Relacja

Targi Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz – Batibouw 2019

W dniach 21.02 – 03.03.2019 r. w Brukseli odbywają się Targi Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz – Batibouw 2019. Na stoisku Województwa Łódzkiego producenci z branży budowlanej z regionu łódzkiego, tj. Skalar, Okeda, Szkilnik Design, D44 Architektura, SAW-POL i Boxlife, prezentują swoją unikalną ofertę i innowacyjne produkty. Udział w targach pozwoli firmom nawiązać kontakty z potencjalnymi partnerami handlowymi.
W uroczystym otwarciu stoiska Województwa Łódzkiego uczestniczył Ambasador RP w Królestwie Belgii, Artur Orzechowski.
Stoisko i wyjazd przedsiębiorców organizowane jest w ramach realizacji projektu pn. Łódzkie w Brukseli wspiera łódzki biznes. Promocja kompleksowej oferty eksportowej dla przedsiębiorstw z regionu.

Ponadto, 21.02.2019 r. w Domu Łódzkim w Brukseli odbyła się III edycja Forum Polskich Przedsiębiorców w Belgii, pod patronatem Ambasady RP w Królestwie Belgii i we współpracy Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli, Województwa Opolskiego z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.
Polskie firmy z branży budowlanej prezentowały przedsiębiorstwom polonijnym działającym w Belgii oraz firmom belgijskim swoje innowacyjne produkty.
Celem spotkania było ułatwienie nawiązania współpracy pomiędzy firmami z branży budowlanej z Polski i Belgii, zaprezentowanie wysokiej jakości materiałów budowlanych z Polski oraz zainteresowanie współpracą biznesową w zakresie budownictwa. Uczestnicy Forum mieli również okazję uczestniczyć w warsztacie pn. Zmiany administracyjno-prawne dla firm na terytorium Belgii w 2019 roku. III edycja Forum cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Liczymy na nawiązanie wielu polsko-belgijskich kontaktów biznesowych.